Ремонт артезіанської свердловини проводиться в основному в тих випадках, якщо свердловина була пробурена з порушенням технології буріння.

Відремонтувати можна будь-яку щілину, але на це піде час.

Тому багато фірм відмовляються від ремонту свердловин через низьку рентабельність.

ГОЛОВНА

Ознаки несправності свердловини

  • свердловина "Запісочила" (вода йде з піском). В основному це відбувається через неправильні дії бурильника, при посадці обсадної труби. Проблема може виявитися як відразу, так і через рік.
  • вода в свердловині підфарбовується (в білий або червоний колір). Одна з причин появи несправності спарені горизонти (НЕ відсічені один від одного). Інша - у вапняку присутній мергель (вапняна глина) і при неправильної перфорації труби, мергель підфарбовує воду.
  • не піднімається насос зі свердловини. Швидше за все насос був занурений у відкритий стовбур, що є недопустимим! І сталася підклинюванням насоса. Так само якщо горизонти були відсічені один від одного пластиком, швидше за все пластик здавило пластовий тиск. Горизонти повинні відсікатися один від одного металевою трубою.
Ремонт свердловин на воду

Як ремонтувати

Далеко не завжди можливий самостійний ремонт водозабірної свердловини. Правильність його проведення багато в чому визначається точністю діагностики, яку ніхто краще професіоналів провести не зможе (потрібні досвід і спеціальне обладнання). Багатьох господарів при зверненні до фахівців насторожує висока вартість пропонованих послуг. Однак якісний ремонт власними силами здійснити вдасться тільки при деяких видах поломок. І список їх зовсім невеликий. Наприклад, можна замінити насос або сітчастий фільтр, звичайно, дотримуючись при цьому правил безпеки. Випадкове потрапляння в свердловину будь-якого предмета (наприклад, брухту) стане причиною її остаточного виходу з ладу.