Що входить у вартість буріння свердловини?

Проїзд до місця проведення робіт, буріння, монтаж обсадної труби пластикової (нПВХ), прокачування нашим насосом до візуально чистої води.

Який термін служби свердловин?

Термін служби водозабірної свердловини залежить від її типу, потужності водоносного пласта, регулярності використання, дотримання правил експлуатації і може досягати 30 і більше років.

Чи потрібен дозвіл на свердловину?

Використання свердловин на воду приватними (фізичними) особами регламентується Кодексом України «Про надра». Згідно зі статтею 23 цього нормативного документа спеціальні дозволи та відводи для свердловин не потрібні, якщо: 1. Вода зі свердловини призначається не для бутилювання, 2. Кількість викачувати води не перевищує 300 м.куб. / Добу

На якій відстані від будинку можна зробити свердловину?

Чи не ближче 2-3-х метрів. При цьому обов'язково необхідно врахувати місце розміщення каналізації, вуличного туалету чи госп. будівель.

Як скоро загатіть свердловину, якщо їй не користуватися?

Прийнято вважати, що фільтрова свердловина ( «піщана») живе в середньому 7-15 років, артезіанська - в залежності від якості і матеріалу труб обсадної колони (частіше називають 50 років, але це, зрозуміло, все умовно).

 

Чи можна бурити взимку?

Найчастіше буріння свердловин проводять влітку, в той момент, коли будівництво будинку вже йде або виникла термінова потреба в воді. Обґрунтовано починати облаштовувати індивідуальне водопостачання ділянки або будинку, до початку капітального будівництва: вода потрібна буде з першого дня і до завершення ремонту.

Давайте оцінимо всі плюси буріння свердловин взимку:

  • Взимку навантаження на бурові компанії скорочуються, що гарантує
    дійсно індивідуальний підхід. Більше сервісу за ту ж вартість.
  • Ділянці не буде завдано шкоди, у вигляді зіпсованого саду з квітами.
  • Взимку за містом проживає менше людей - а значить менше цікавих очей.

Навіщо потрібен оголовок?

У продажу є стандартні герметичні оголовки, якими облаштовується гирлі свердловини. Герметичний оголовок додатково охороняє свердловину від потрапляння в неї забруднень, а також виконує функцію підвісу для насоса і водопідйомною труби.

Які труби вибрати для свердловини?

Для обсадки свердловини застосовуються сталеві і ПВХ труби. У сучасному бурінні застосовуються як сталеві труби (на глибокі свердловини з цементуванням і дрібні), так і спеціальні ПВХ труби для обсадження свердловин. При цьому пластикові труби мають більший термін експлуатації і повністю гігієнічні. Сталь схильна до корозії і при попаданні в певну хімічну середу може прослужити до 10 років.

Оптимальний діаметр обсадної ПВХ труби - 125мм:

  • можливий монтаж практично будь-якого погружного насоса
  • така труба дає необхідну кількість води до 7м3 / год
  • ціна труби 125-го діаметру менше, ніж труби більшого діаметру, а на кількість води в свердловині діаметр труби практично не впливає.

Що продовжує експлуатаційний ресурс свердловини?

Ресурс свердловини продовжує її правильне будівництво і облаштування. Дуже важлива пробна відкачка і рекомендації по насосного обладнання, які будуть дані буровиками за її результатами. Важливий правильний монтаж насоса і оголовка свердловини, своєчасне і кваліфіковане сервісне обслуговування і ремонт.

Названі вище фактори залежать від професіоналізму виконавців. Іншими словами, при однакових умовах свердловина від кращої компанії має шанси працювати довше - висновок цілком очікуваний.

Також продовжує ресурс помірний і стабільний режим експлуатації (як правило, довше «живе» свердловина, яка працює регулярно і помірно, ніж та, яка експлуатується рідко, але з максимальним навантаженням). Це вже залежить від її власника.